Written by 12:32 am Survival Views: 0

Best Survival Multitools For On a regular basis Carry

Willa Brenzy |
Ostatnio zaktualizowany: 16 marca 2023 r

Najlepsze narzędzie wielofunkcyjne do przetrwaniaSzukasz najlepszego narzędzia wielofunkcyjnego do przetrwania, jakie można kupić za pieniądze?

Jesteś we właściwym miejscu. Dzisiaj omówimy funkcje, które chcesz mieć w swoim survivalowym narzędziu wielofunkcyjnym, oraz kilka, które warto mieć.

Ponieważ narzędzia zawsze były niezbędne do przetrwania.

Od wczesnych odkryć, takich jak koło, nóż, łuki i strzały, po dzisiejsze narzędzia, takie jak pojazdy, komputery i serwery.

Nieustannie rozwijamy nasze narzędzia, aby podtrzymywać i ulepszać nasze życie.

Ale problem z tradycyjnymi narzędziami ręcznymi zawsze był taki sam: są uciążliwe.

Większość z nich jest ciężka, a trzymanie przy sobie w pełni wyposażonego zestawu narzędzi przez cały czas bardzo szybko by się zestarzało.

Nawet garść narzędzi na pasku narzędziowym jest dla Ciebie ciężarem.

Na szczęście my, ludzie, jesteśmy sprytną grupą.

Dzięki naszej nowoczesnej technologii opracowaliśmy niesamowite narzędzia wielofunkcyjne do przetrwania.

Te urządzenia wielofunkcyjne to cała skrzynka z narzędziami przymocowana do biodra lub można ją łatwo wsunąć do torby na owady.

Nasi przodkowie z pewnością byliby szalenie zazdrośni o takie rozwiązanie tego odwiecznego problemu.

Dlatego uważam, że każdy poważny survivalowiec powinien posiadać co najmniej jedno narzędzie wielofunkcyjne w swoim wyposażeniu survivalowym.

Są lekkie, łatwe do spakowania i przydatne w codziennych sytuacjach, a także w sytuacjach przetrwania.

Jak zmieniają się narzędzia wielofunkcyjne?

Istnieje jednak około czterdziestu tysięcy różnych typów do wyboru, a każdy z nich oferuje inny zestaw „niezbędnych” narzędzi. Każdy twierdzi – oczywiście – że jest niekwestionowanym najlepszym.

Jak więc wybrać spośród tak przytłaczającej oferty? Temu właśnie służy ten artykuł.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem survivalowego multitoola dla siebie, trafiłeś we właściwe miejsce!

Unikalne style narzędzi wielofunkcyjnych

A teraz wyjaśnijmy sobie coś – narzędzia wielofunkcyjne są bardzo przydatne, ale mają charakter uzupełniający. Są urządzeniem uniwersalnym. Nie są tak skuteczne, jak dedykowane narzędzie do żadnego z zadań, które wykonują.

Na przykład większość pił elektrycznych jest lepsza i szybsza niż wielofunkcyjna brzeszczot. Ale nie możesz nosić piły stołowej na biodrze. Tak więc narzędzie wielofunkcyjne jest trochę wszechstronnym, mistrzowskim narzędziem.

Są idealne do „szybkich napraw” i drobnych, przypadkowych problemów. Nie zastępują konwencjonalnego zestawu narzędzi. Dedykowane narzędzia, które są niezwykle przydatne i niezwykle cenne.

Biorąc to pod uwagę, każdy survivalowiec powinien mieć narzędzie wielofunkcyjne, ponieważ jest ono jak „mini-ja” twojego pełnego zestawu narzędzi. Tak więc pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, gdy szukasz narzędzia wielofunkcyjnego do przetrwania, jest to, jaki rodzaj chcesz kupić.

Istnieją trzy główne typy opcji wielu narzędzi:

Szwajcarski Nóż Wojskowy Na Skale

1. Szwajcarskie scyzoryki

To klasyczne noże składane. Od ponad wieku są popularnym narzędziem przetrwania.

Pierwsze szwajcarskie noże wojskowe obejmowały ostrze noża, otwieracz do butelek, rozwiertak i śrubokręt.

Dziś jednak można znaleźć niemal dowolną kombinację narzędzi.

Oryginalne szwajcarskie noże wojskowe są produkowane przez Victorinox.

Jak powstają szwajcarskie noże wojskowe

Składane szczypce wielofunkcyjne

2. Składane narzędzia wielofunkcyjne

Tim Leatherman opracował pierwsze na świecie „nowoczesne” składane narzędzie wielofunkcyjne. Są bardziej wytrzymałe niż konwencjonalne noże armii szwajcarskiej i zawierają parę szczypiec.

Jest więcej miejsca na narzędzia niż szwajcarskie noże wojskowe, ponieważ są dwa uchwyty do przechowywania narzędzi.

Wielofunkcyjna karta przetrwania

3. Narzędzia wielofunkcyjne do wizytówek survivalowych

Te niewiarygodnie proste narzędzia wielofunkcyjne oferują jak najwięcej fajnych gadżetów do przetrwania w jednym kawałku metalu.

Zwykle są wielkości karty. Pasują więc do portfeli, plecaków, toreb na śmieci, a nawet do breloczków.

Są tanie, trwałe, lekkie i minimalistyczne.

Mam kilka i trzymam po jednym w każdej z moich toreb awaryjnych, jeden w samochodzie, a drugi na kluczykach – w ten sposób zawsze jestem przygotowany z zestawem podstawowych narzędzi.

Karty przetrwania często zawierają otwieracze do butelek, nasadki do kluczy, końcówki śrubokrętów, brzeszczoty pił, boki pomiarowe i otwieracze do puszek.

Moja recenzja narzędzia do kart kredytowych Survival

Czego szukać w doskonałym narzędziu wielofunkcyjnym do przetrwania

Najlepsze w narzędziach wielofunkcyjnych jest to, że zawierają wiele urządzeń w jednym małym pakiecie. Tak więc dwoma najważniejszymi czynnikami, na które należy zwrócić uwagę przy inwestowaniu w narzędzie wielofunkcyjne, są kompatybilność i waga.

Widziałem kilka nowatorskich szwajcarskich scyzoryków wojskowych, które są wielkości i wagi prawdziwej cegły; są ZA duże.

Chociaż mogą przenosić mnóstwo narzędzi i gadżetów, są również nieporęczne – do tego stopnia, że ​​przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego.

Następną rzeczą, której należy szukać w narzędziu wielofunkcyjnym, są narzędzia specjalistyczne.

Większość narzędzi wielofunkcyjnych dostępnych na rynku jest przeznaczona do ogólnego użytku i obejmuje narzędzia ogólne. Ale możesz także kupić specjalistyczne narzędzia wielofunkcyjne, które zostały zaprojektowane specjalnie do pomocy w określonym zadaniu.

Tam są:

Więc to sprowadza się do Ty i do czego będziesz najczęściej używać tego narzędzia wielofunkcyjnego. Przeanalizuj własne potrzeby i podejmij odpowiednią decyzję.

Najlepsze wielofunkcyjne narzędzia survivalowe dostępne obecnie na rynku

Chodzi o to, że jeśli chcesz prawdziwego narzędzia wielofunkcyjnego do przetrwania, powinno ono mieć narzędzia, których potrzebujesz, gdy ich potrzebujesz — trwałe, niezawodne i nadające się do zastosowania urządzenie. Aby przetrwać, nie szukasz specjalistycznego narzędzia do gry w golfa.

Nowość specjalistycznego multitoola jest fajna, ale nie będziesz musiał naprawiać zielonych divotów, gdy gówno uderzy w wentylator.

Będziesz potrzebował szczypiec, otwieraczy do puszek, noży, pił i pilników. Weź to pod uwagę przy dokonywaniu zakupu.

Oczywiście niektóre narzędzia wielofunkcyjne są lepsze niż inne – nie wszyscy są równi w oczach ocalałego.

Dlatego kupując przez Internet, musisz być ostrożny.

Może być trudno wiedzieć, co kupujesz, nie widząc tego wcześniej – dlatego opracowaliśmy krótką listę naszych ulubionych narzędzi wielofunkcyjnych do przetrwania z recenzjami wideo:

Dlaczego jest tak popularny? Leatherman Wave Plus

Historia narzędzia wielofunkcyjnego The Wave

Najbardziej szalony szwajcarski scyzoryk

Leatherman Charge AL, mam jeden, czy było warto?

Recenzja Victorinox Swiss Tool X

Narzędzie wielofunkcyjne SOG Power Assist

Recenzja sprzętu taktycznego MASK – narzędzie wielofunkcyjne Gerber Suspension

12-1 Partner handlowy

Przenośny wielofunkcyjny nóż kempingowy, siekiera, młotek, szczypce

Gdzie schować narzędzie wielofunkcyjne do przetrwania

Większość ludzi nosi narzędzia wielofunkcyjne przy pasku lub w kieszeni. Posiadanie pod ręką mini-skrzynki z narzędziami jest bardzo przydatne.

Istnieje wiele różnych opcji kabur dla Twojego narzędzia wielofunkcyjnego – niektóre narzędzia są dostarczane z dopasowanym, który można przymocować do paska, a inne wymagają posiadania własnego.

Ale to w porządku; w Internecie są mnóstwo naprawdę fajnych kabur na narzędzia wielofunkcyjne.

Trzymam również zapasowe narzędzie wielofunkcyjne w mojej torbie Bug Out Bag i torbie z plecakiem.

Nie jest też złym pomysłem schowanie jednego do schowka w samochodzie. Istnieją nawet narzędzia wielofunkcyjne, które zmieszczą się na pęku kluczy, np Odłamek Gerbera.

21 rzeczy, które możesz zrobić za pomocą mini narzędzia wielofunkcyjnego Prybar | Odłamek Gerbera

A jeśli masz apteczkę ratunkową, MUSISZ trzymać tam małe narzędzie wielofunkcyjne.

Oczywiście te mniejsze narzędzia nie są najbardziej wszechstronne, ale są lepsze niż nic w mgnieniu oka.

Krótka historia Survival Multi Tools

Narzędzia wielofunkcyjne istnieją dłużej, niż można by przypuszczać. Pierwsze znane składane, wielofunkcyjne narzędzie pochodziło z około 200 roku naszej ery!

I (zaskakująco) nie został zaprojektowany tak, aby żołnierze mogli nosić ze sobą różne rodzaje noży. Nie był też przeznaczony do celów budowlanych, medycznych ani samoobrony. NIE, pierwsze narzędzie wielofunkcyjne zostało zaprojektowane do jedzenia.

Pewien bystry Rzymianin nie chciał rezygnować ze swoich sztućców podczas podróży i zbudował pierwsze na świecie składane narzędzie wielofunkcyjne.

Był to przede wszystkim widelec i łyżka na zawiasie, ale stanowił poręczny rodzaj wynalazku w ruchu.

Przewiń do przodu o 1600 lat i ludzkość otrzymała drugie wcielenie narzędzia wielofunkcyjnego. Szwajcarska firma Victorinox rozpoczęła swoją działalność w 1884 roku jako warsztat produkujący noże, ale w 1886 roku przekształciła się w najbardziej niesławną na świecie firmę produkującą narzędzia składane.

Pierwszy prawdziwy szwajcarski scyzoryk powstał w 1893 roku; reszta jest historią, jak to mówią.

Dopiero w latach 80. inna firma, rozpoczęty przez Tima Leathermanawstał, aby konkurować.

Tim miał dyplom z inżynierii mechanicznej. Zdał sobie sprawę, że istnieje znaczna przepaść między tym, czego potrzebował od narzędzia wielofunkcyjnego, a tym, co było dostępne. Założył więc własną firmę zajmującą się wieloma narzędziami, Leatherman.

Obecnie prawie każdy producent noży produkuje narzędzie wielofunkcyjne – czy to wielofunkcyjny scyzoryk, czy techniczny składany na dwa sposoby.

Patent na wiele narzędzi rozpowszechnił się i można znaleźć niemal dowolną kombinację narzędzi, stylu, koloru, kształtu, wagi, wymiarów lub unikalnych atrybutów.

Końcowe przemyślenia

Nie wyobrażam sobie skuteczniejszego narzędzia do przetrwania na co dzień niż narzędzie wielofunkcyjne.

To fizyczne ucieleśnienie mentalności przetrwania: wszechstronna, wielofunkcyjna, trwała i skuteczna.

Nawet jeśli posiadasz już nóż survivalowy, Polecam zainwestować w wysokiej jakości multitool survivalowy

I nie wahaj się, jeśli chodzi o ilość: kup jeden do swojego samochodu, jeden do torby na śmieci, jeden do sprzętu kempingowego, inny do trzymania w domu, inny w biurze, a jeszcze inny przy sobie!

Im wiecej tym lepiej.

Oczywiście nie wszystkie muszą być 33-funkcyjnymi narzędziami wielofunkcyjnymi. Polecam zakup jednego doskonałego, wysokiej jakości multitoola, aby mieć go przy sobie.

Następnie garść bardziej ogólnych, mniejszych, tańszych w torbach na sprzęt i gdziekolwiek indziej.

Każdy prawdziwy survivalowiec nie odważyłby się iść bez przynajmniej jednego narzędzia wielofunkcyjnego.

Nie dlatego, że zastępują zestaw narzędzi twojego dziadka, nie dlatego, że zmniejszają potrzebę rzeczywistego stołu narzędziowego lub szopy na narzędzia, ale dlatego, że oferują ci kilka podstawowych (a czasem zaawansowane) narzędzia w łatwo dostępnym, łatwym do spakowania, lekkim towarzyszu.

po prostu, Narzędzia wielofunkcyjne to najlepsze narzędzia do przetrwania.

Przygotuj się, dostosuj i pokonaj,

Jacka „na wszelki wypadek”.

Ps Czy jesteście gotowi na nadchodzące ciężkie czasy?

Dowiedz się teraz, biorąc mój krótki Quiz oceny gotowości — to zupełnie za darmo. Po ukończeniu będziesz dokładnie wiedzieć, gdzie stoisz w zestawieniu „delikatny” vs. sprężyste” widmo.

Pobierz film wideo „10 kroków do podstawowej gotowości” ZA DARMO.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close