Written by 5:38 pm Gaming Views: 0

The best Christmas games on PC in 2022

Chcesz zagrać w najlepsze gry świąteczne w ten świąteczny czas? Jak nauczyły nas zdecydowanie za krótkie świąteczne playlisty, to nie tylko Chriiiiiiiiiiiiissssstmaaaaasssssss, ale to najwspanialszy czas w roku, głównie wtedy, gdy robimy sobie przerwę, spędzamy czas z rodziną, otwieramy prezenty, jemy obfite ilości jedzenia i poświęcić czas na zajęcie się jedną grą z naszych zaległości.

Jeśli wiesz, gdzie szukać, jest cała masa świątecznych gier. Od dużych gier z otwartym światem, w które możesz grać od rana do wieczora, krótkich gier opartych na narracji, które wypełniają luki między ucztowaniem mince pie, lub gier wieloosobowych do grania z rodziną, czy to online, czy razem na kanapie.

W PCGamesN lubimy trzymać się tematu, więc ta lista dotyczy gier, które obejmują grudniową zimową krainę czarów. Od fikcyjnych obchodów końca roku po ratowanie miast dotkniętych zarazą, gry wideo oferują wiele sposobów na przeżycie radości Bożego Narodzenia.

Najlepsze świąteczne gry

Od stale ewoluujących gier wieloosobowych z aktualizacjami o tematyce świątecznej po gry osadzone w okresie świątecznym, oto najlepsze świąteczne gry:

 • Fortnite
 • GTA Online
 • Minecraft
 • Spider-Man: Miles Morales
 • Zadanie kostiumowe: Grubbins na lodzie
 • Dolina Lodowego Wichru
 • Zabójca 3
 • Rozgotowane 2
 • Martwe Powstanie 4
 • Niesamowite przygody Kapitana Ducha
 • The Elder Scrolls V: Skyrim

Fortnite

Epic Games nieustannie sieka i zmienia swoją grę Battle Royale, w pewnym momencie nawet wrzucając ją do czarnej dziury, ale jej wytrzymałość sprawiła, że ​​Winterfest jest teraz czymś w rodzaju świątecznej tradycji. Podobnie jak w poprzednich latach, Epic rozdaje przedmioty, w tym darmowe skórki Fortnite, w ramach obchodów Winterfest. Gracze mogą wejść do chaty z bali wypełnionej prezentami z Fortnite Winterfest do otwarcia i rozpalenia ognia, który zapewnia darmowe PD, gdy patrzysz, jak żar tańczy na ekranie.

Ostatni sezon Fortnite dowodzi, że nie ma nic bardziej świątecznego niż triumfalne pokonanie kilku rywali najlepszą bronią Fortnite lub wskoczenie na nich z wynajętym NPC Fortnite, którego znalazłeś, sprawdzając mapę Fortnite. Ostrzegamy jednak: graj z rodziną tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie wywoła to żadnych bożonarodzeniowych kłótni lub przynajmniej upewnij się, że najpierw poznają wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące Fortnite.

Najlepsze gry świąteczne - para w piżamie stojąca w biurze z gigantyczną choinką. Kobieta w jasnej piżamie również ma na sobie maskę jednorożca.

GTA Online

Co roku w GTA Online Los Santos otrzymuje odpowiednio świąteczną aktualizację z ogromnymi udekorowanymi drzewami rozsianymi po mapie, codziennymi prezentami i zimowymi napadami. Zamiast strzelać do innych graczy, możesz rzucać śnieżkami i spędzić naprawdę świąteczny czas w grze, która zwykle nie jest znana ze swoich zdrowych aspektów.

Wydarzenie Świąteczna niespodzianka zwykle trwa kilka tygodni, aw tym roku obejmuje kilka kolekcjonerskich bałwanów rozsianych po całym Los Santos. Jest też przerażający lurker w kostiumie Świętego Mikołaja o imieniu „The Gooch”. Odeprzyj jego ataki, aby otrzymać dodatkową gotówkę i maskę Goocha. Gracze mają również możliwość ponownego przeżycia najlepszego świątecznego filmu wszechczasów, Szklanej pułapki, wspinając się po Weazel Plaza, aby zlikwidować gang przestępczy i zdobyć skórkę Pozdrowienia sezonu dla pistoletu Mk II.

Oprócz wydarzenia Festive Surprise, GTA Online otrzymało ostatnio rozszerzenie Los Santos Drug Wars, które dodaje halucynogeny do mieszanki, gdy odpierasz „bogatych hipisów i motocyklistów, którzy lubią palić”, aby wyrobić sobie markę. Oczywiście są też nagrody do wygrania, sprawdzając samochód na podium GTA w tym tygodniu.

Najlepsze gry świąteczne — zimowy biom w grze Minecraft z zamarzniętym jeziorem, ośnieżonymi drzewami i górami.

Minecraft

Minecraft może być dowolną grą, którą stworzysz, więc przekształcenie go w zimową krainę czarów na Boże Narodzenie naprawdę wprowadzi Cię w świąteczny nastrój w tym roku. Udaj się do zaśnieżonego biomu i stwórz domek swoich marzeń z przytulnym kominkiem, a może podczas gry rozkoszuj się prawdziwą gorącą czekoladą.

Stworzyliśmy nawet listę najlepszych świąt Bożego Narodzenia w Minecraft z najlepszych nasion Minecrafta, najfajniejszych skórek Minecrafta i kilku niesamowitych modów Minecrafta, aby pomóc Ci dostosować swój świat na jeszcze więcej sposobów.

Najlepsze gry świąteczne – Spider-Man wisi z boku budynku w Spider-Man Miles Morales. Ulica poniżej tętni życiem, pomimo śniegu.

Spider-Man: Miles Morales

To była miła niespodzianka zobaczyć tę grę Spider-Mana na PC tak szybko, ale spin-off pierwszego wpisu Insomniac do serii komiksów to wszystko, na co mogliśmy liczyć w przeniesieniu gry na PlayStation 5. Jako nowy Spider-Man, Miles Morales, jest to kolejna z tych gier rozgrywających się w okresie świątecznym, ale poza tym nie odgrywa żadnej dalszej roli w historii poza przebieraniem się. Nie musisz grać w inną grę Spider-Mana przed tą samodzielną przygodą, chociaż pomaga, ponieważ Peter Parker odgrywa rolę „zdalnego mentora” przez cały czas.

Mimo że Miles ma inne techniki niż Peter – kombinezon Milesa generuje tony elektryczności – walka nadal jest równie płynna, jeśli nie bardziej, niż w poprzedniej grze. Nie jest też tak pełny jak oryginał z nieco krótszym czasem działania, ale nie ma uczucia radości, które odczuwasz, kołysząc się po ulicach Nowego Jorku w śniegu, wszędzie z dekoracjami świątecznymi i lampkami. Upewnij się jednak, że możesz go najpierw uruchomić, korzystając z naszego przewodnika po wymaganiach systemowych Spider-Mana Milesa Moralesa.

Najlepsze gry świąteczne — Araxia ogłasza przepowiednię w otoczeniu dzieci w kostiumach zbierających cukierki w grze Costume Quest: Grubbins on Ice.

Zadanie kostiumowe: Grubbins na lodzie

Chociaż można polegać na Hollywood, jeśli chodzi o produkcję filmów na każde większe święto, gry sezonowe są rzadkością. Niezależnie od tego, czy jest to objaw ich długich i nieprzewidywalnych cykli produkcyjnych, czy też niedoboru świątecznego ducha w branży, to kwestia do zbadania w innym artykule. Ale na szczęście Double Fine zrobiło więcej niż tylko jego część, aby wypełnić lukę – najpierw listem miłosnym o tematyce Halloween do gier JRPG, Costume Quest, a wkrótce potem kampanią DLC, Grubbins on Ice.

Naprawdę, Costume Quest miał na początek prawie idealną konfigurację do świątecznego filmu w amerykańskiej formie – trójka dzieciaków biega po mieście na rolkach, rozwiązując porwanie przez potwory, które tylko oni wydają się traktować poważnie – dorośli odrzucają ich obawy jako dziecięce wybryki fantazji. Pycha zbierania cukierków nie ma większego sensu poza Halloween, ale udrapowana śniegiem Grubbins on Ice nie może być bardziej świąteczna.

Najlepsze gry świąteczne — gigantyczny lodowy smok drzemie, podczas gdy ludzie eksplorują go w Dolinie Lodowego Wichru.

Dolina Lodowego Wichru

Jeśli szukasz świątecznej gry z nutą starej szkoły Baldur’s Gate, nie szukaj dalej. Icewind Dale to idealna gra RPG dla Ciebie w te Święta Bożego Narodzenia i nie, to nie tylko dlatego, że w tytule jest lód.

Oczywiście są wszystkie elementy zabijania, dialogów i RPG, których można się spodziewać po grze Infinity Engine, ale tym razem z małymi pikselowymi płatkami śniegu opadającymi delikatnie i dymem wydobywającym się z kominów pokrytych śniegiem domów.

Jeśli Baldur’s Gate miał choć jedną wadę, to to, że nie czuł się szczególnie świątecznie ze swoim światem fantasy pełnym lochów i zamków. Rozumiesz, Icewind Dale jest nie mniej groźny, ale jeśli szukasz gry RPG na silniku Infinity do grania w okresie świątecznym, nie ma lepszego kandydata niż ten.

Najlepsze gry świąteczne - Agent 47 przebrany za Mikołaja w Hitman 3. Za nim stoją dwie udekorowane choinki.

Zabójca 3

Nic tak nie kojarzy się z Bożym Narodzeniem, jak przebranie się w strój Świętego Mikołaja, zakradnięcie się do domu, przejście na palcach obok drzewa i duszenie ochroniarza. To wszystko Hitman 3 – morderstwo i wspaniały wygląd podczas robienia tego. W zeszłym roku IO Interactive wydało misję sezonową, Holiday Hoarders, dzięki czemu możesz poczuć się świątecznie, będąc podstępnym i ciągnąc ciała.

Świąteczne poziomy i przytulne wnętrza Hitmana napełnią cię świąteczną radością, gdy wypełnisz swoje cele trucizną, stalą, ołowiem i przerażeniem. 3 stycznia odbędzie się również Hokkaido Snow Festival, który dodaje więcej świątecznych walk, tym razem z śnieżkami, aby odblokować nowy kombinezon zimowy i szpikulec do lodu.

Najlepsze gry świąteczne - czterech graczy desperacko próbuje przygotować świąteczną ucztę w Overcooked 2.

Rozgotowane 2

Ponieważ jako szef kuchni Chez Overcooked mieliśmy problem ze zrobieniem prostego burgera, przerażająca perspektywa przygotowania porządnej świątecznej uczty – oczywiście ze wszystkimi dodatkami – budzi strach w naszych sercach. I zagraża kruchemu zawieszeniu broni po nieuniknionej świątecznej kłótni.

Istnieją dwie świąteczne i bezpłatne aktualizacje o nazwie Kevin’s Christmas Cracker i Winter Wonderland – każda dodaje pięć świątecznych kuchni do gry o gotowaniu, a także kilka pysznych przepisów (ciasta mielone, pudding bożonarodzeniowy, naleśniki, pieczone obiady i gorąca czekolada), a także nowe kucharze: elf i bałwan. Zdecydowanie zalecamy, aby bałwan nie zbliżał się zbytnio do piekarnika.

Najlepsze gry świąteczne – Frank West robi sobie selfie w otoczeniu świątecznych zombie w Dead Rising 4.

Martwe Powstanie 4

Spośród wszystkich gier Dead Rising, czwarta nie jest najlepszą z całej grupy, ale wciąż jest zabawą polegającą na zabijaniu nieumarłych. Cholera, nie jest to dokładnie ustawione w Boże Narodzenie, ale ponieważ dzieje się w centrum handlowym opanowanym przez zombie podczas Czarnego piątku, kiedy i tak wszystko jest udekorowane przed wielkim dniem, uważamy, że to się liczy.

Dead Rising 4 to wciąż bezmyślna, hokejowa zabawa, której można się spodziewać po serii gier o zombie w tym momencie, ale teraz z całą masą świątecznych przedmiotów do wytworzenia z przedmiotów zrabowanych ze sklepów. Ma też egzoszkielet, który możesz nosić, by rozbijać czaszki zombie gigantycznymi laskami cukierków. Jeśli potrafisz wybaczyć świątecznym gremlinom, które czasami potrafią coś zepsuć, ta świąteczna przygoda z pewnością przyniesie świąteczną radość.

Najlepsze gry świąteczne - Chris w swoim kostiumie w The Awesome Adventures of Captain Spirit.

Niesamowite przygody Kapitana Ducha

Przygotujcie się wszyscy, ten wyciskacz łez. Przed wydaniem kontynuacji Life is Strange firma Dontnod wypuściła Captain Spirit, małą spin-offową przygodę o Chrisie, dziewięciolatku o żywej i dzikiej wyobraźni, który lubi grać jako swoje superbohaterskie alter ego, Captain Spirit.

Opowiada szczerą historię Chrisa i jego ojca, którzy zmagają się ze stratą matki Chrisa. Otoczony zabawkami i komiksami Chris ucieka od rzeczywistości i przemienia się w Kapitana Ducha, walcząc z siłami złego Mantroida.

Ta podnosząca na duchu opowieść natychmiast rozgrzeje serce każdego Grincha. To mała, kinowa winieta, w którą można grać za darmo na Steamie, więc nie ma powodu, dla którego nie powinna znajdować się na twojej świątecznej liście gier.

Najlepsze gry świąteczne – Dovakin patrzy na smoka lecącego wysoko w górach w The Elder Scrolls V: Skyrim.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Mówi się nam, że istnieją ludzie na świeżym powietrzu, a niektórzy z nich przypuszczalnie wykorzystują wakacje, aby wspiąć się na szczególnie białą górę lub wędrować po prawdziwych opustoszałych pustkowiach dla jakiejkolwiek dziwnej przyjemności, jaką z tego czerpią.

Cóż, Skyrim pozwala ci to zrobić, a nawet umieszcza kilku starców na szczycie pięknej, świątecznie ośnieżonej góry, którą możesz znaleźć. Drzewa są jednak żałośnie pozbawione dekoracji. W tym momencie prawdopodobnie już zgłębiłeś jego zimne głębiny, ale czy wypróbowałeś szeroki wybór modów Skyrim lub niektóre z najlepszych gier, takich jak Skyrim?

Szczególnie polecamy zestaw modów przetrwania, które sprawiają, że wędrówki są bardziej interesujące, a eksploracja bardziej satysfakcjonująca dzięki ciągłej wiedzy, że prześladuje cię lodowata, głodna śmierć. To jest coś, co sprawia, że ​​myślisz o 25 grudnia i Dzieciątku Jezus, prawda?

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close